Maróczy Géza SE sakk klub 2

Fair Play Kupa győztes az U18-as csapatunk!

A Maróczy Géza SE fiatal játékosai az utóbbi években az ifjúsági és gyermek csapatversenyeken szebbnél szebb sikerekkel járulnak hozzá a Maróczy SE hírnevének öregbítéséhez.

Emlékezzünk vissza, hogy 2018-ban Zalakaroson a Magyar Nemzeti Gyermek Sakk Csapatbajnokságon a Megyaszai Balázs – Kocsmár Ákos – Márkus Molli – Kis Izabella négyes rajt-cél győzelemmel lett első:

2019-ben az U18-as csapatunk fantasztikus hajrával lépett a dobogó legmagasabb fokára Hajdúböszörményben a Magyar Korcsoportos Csapat Rapid Sakkbajnokságon:

A csapat tagjai voltak: Tubak Dániel, Kelemen Dávid, Koszta Benedek, Márkus Molli és Szamkó Szabolcs.

A fiatalok legújabb sikere pedig a tegnap zárult „Fair Play” Kupa Online Rapid Csapatbajnokságon született meg, ahol 2. kiemeltként sikerült csapatvereség nélkül megszerezni az első helyet.

Az együttesünk tagjai voltak: Tubak Dániel – Kelemen Dávid – Koszta Benedek – Kocsmár Ákos – Márkus Molli – Szamkó Hanna – Szamkó Szabolcs.

A 16 csapattal indult versenyen először 4 csoportban zajlottak a küzdelmek. Ifijeink az 1. helyen jutottak tovább, 2. pedig a Nyíregyháza együttese volt. A negyeddöntőbe jutók szintén 2 négytagú csoportból kerültek ki, itt a Tapolca VSE mögött a 2. helyről sikerült a legjobb négy csapat közé kerülni.

A pénteki elődöntőben újból a Nyíregyházával kerültünk össze, és egy oda-visszavágós meccsen nagy küzdelemben szoros 4,5 – 3,5 arányú győzelemmel kerültünk a döntőbe.

Nyíregyháza -Maróczy SE Szeged

3,5 – 4,5

A szombati döntőben a másik ágon az 1. kiemelt Paksot legyőző Tapolcával kellet újra mérkőznünk. A szintén oda-visszavágós csatában az első körben nem kis izgalmak mellett 3-1-re sikerült nyernünk, míg a második meccsen egy szűkebb 2,5 – 1,5 arányú győzelem biztosította be a sikert.